Το σχολείο μας, ύστερα από σχετικό αίτημα που απηύθυνε στον Εκδοτικό οίκο «Ψυχογιός» και στον Οργανισμό «Μαλλιάρης Παιδεία», είχε τη χαρά να δεχτεί τη δωρεά-χορηγία 50 συνολικά καινούριων εκπαιδευτικών και λογοτεχνικών βιβλίων για τον εμπλουτισμό της δανειστικής βιβλιοθήκης.

Η άμεση ανταπόκρισή τους συμβάλλει μέγιστα στην προσπάθεια όλων μας να ενισχύσουμε την εκπαιδευτική διαδικασία στους δύσκολους αυτούς καιρούς που διανύουμε. Ταυτόχρονα, οι χορηγίες αυτές έφεραν το χαμόγελο στα πρόσωπα των μικρών μαθητών και τους αποδεικνύουν πως υπάρχουν κι άλλοι φορείς, εκτός του σχολείου, που στηρίζουν τα όνειρά τους για ένα όμορφο και δημιουργικό μέλλον.

Τους ευχαριστούμε, λοιπόν, από καρδιάς και τους ευχόμαστε να συνεχίσουν το αξιέπαινο έργο τους προσφέροντας τη χαρά της γνώσης και της ανάγνωσης σε όλο και περισσότερα παιδιά.